28 Aralık 2008 Pazar

2009 FALI

Bugün yeni bir şey öğrendim. Doğrusunu söylemem gerekirse kırk yıl düşünsem böyle güzel ve anlamlı bir burç yazısı yazamazdım.Sayın üstadım 2008 yılı giderken güzelce durumumuzun hali pürmealini dile getirmiş .Sayın Yılmaz Özdil'e teşekkür ederim.Burçlarınız bu seçim yılında hayırlara vesile olsun.Tüm okuyucularımın yeni yılını kutlar, gelecek yılın sağlıklı ve mutluluk içerisinde geçmesini temenni ederim.
Turgut İbiş
Emekli Öğretmen.

28 Aralık 2008 Yılmaz ÖZDİL yozdil@hurriyet.com.tr

2009 falı...
Takunya burcu:
Sosyal demokrat kovalarla anlaşamaz.Dönek burcu insanını sever.Yakın çevresinin koyun burcundan olmasına özen gösterir..Yükselen burçtur.Uçar yani..."Astrolog uçmaz,mürit uçurur" lafı, bunlardan çıkmıştır.Uğurlu günü cuma,uğurlu sayısı çalınan sandık sayısı...2008'de Jüpiyerin etkisi altına girdiler,2009'da Uranüs'ün teğet geçmesi için dua edecekler.Aşk hayatları, Noel Baba'nın yılbaşında getireceği İMF viagrasına bağlı.
*
Liboş burcu:
Burç tutmazlar.Bir bakarsın laik burcundan,bi bakarsın takunya burcundan...İşlerine hangi burç geliyorsa, o burçtan olurlar.Postal burcunu bile yalamışlıkları vardır.2009 gelmiş 2229 gelmiş, onlar için fark etmez; daima pozitif bir yapıya sahiptirler.Suratlarına tükür ...Yarabbi şükür, bahar yağmurları başladı,diye sevinirler. Yeni yılda hangi burcun maskesini takacakları, Bürüksel rasatanasinden gelecek verilere bağlı.
*
Entel burcu:
"Herkes malı götürdü, kimi Nobel kaptı, kimi gemi aldı, ben babayı aldım" duygusu içerisindesiniz.Burcunuz bi türlü yükselemiyor birader...Üstelik, herkes sizin denyo burcundan olduğunuzu düşünüyor.Dolayısıyla, kendinizi kusurlu,kabahatli, süt dökmüş kedi gibi hissediyorsunuz.2009'da bu duygusal travmadan kurtulacaksınız.Ondan özür dileyeceksiniz,bundan özür dileyeceksiniz,burcunuz yükselmese bile kıçınız göye erecek.
Kalantor burcu:
Düzen değişse bile, düzülenin aynı kalmasına dikkat ederler. köprüden geçene kadar ayı burcuna, dayı burcu demeyi severler.2009'un yükselecek burcuna 4-5 sene önceden yatırım yapmışlardır mutlaka,kırpıp kıpıp,"Bak bu çok yükselecek" diye borsadasalağın birine kakalarlar.Aynı zamanda, toplumsal sorumluluk hissederler, toplumu uyarırlar.Bi tanesi yılbaşı için reklam taptı mesela:"Kriz kışınıza kaçmasın!"
Gariban burcu:
Nereye çekersen oraya giden, uyumlu bir mizaca sahiptir.Bu yaradılışı nedeniyle "ikikoyun güdemeyen siyasetçiyi" sevmez.Donunu al, kömür ver,alkışlar.Hayatı boyunca Mars'ın etkisi altındadır...Habire 2 Mars 1 ters olmasına rağmen , "bu defa kesin şeş attığını" düşünür. E haliyle, her sene olduğu gibi , önümüzdeki sene de başına gelecekler var.

Hiç yorum yok: