9 Nisan 2010 Cuma

ATATÜRK İLKELERİ ŞİMDİ NEREDE UYGULANIYOR,BİLİYORMUSUNUZ?

1-) Suudi Arabistan'da türbe,yatır yoktur,yasaktır.Bunlar olmayınca doğal olarak ziyaretleride yoktur.Ramazan aylarında sözde yatırlara kismeti açılsın diye giden kızlar,sağlığı için dua edenler,dallara ağaçlara bez bağlayanlar gibi ilkel görüntüler de yoktur.
Böyle davranışlar gericilik,CAHİLİYE devrinden kalma putperestlik addedilir.
2-) Suudi arabistan'da Peygamberimize ait olduğu söylenen
SAKAL-I ŞERİF,HIRKA-İ ŞERİF,DENDAN-I ŞERİF gibi ziyaretler yoktur.
Böyle davranışlar gericilik ve ŞİRK "ALLAHA ORTAKLIK"addedilir.
3-) Suudi Arabistan'da imam,müezzin gibi din görevlileri ülkemizdeki gibi devlet memuru statüsünde değillerdir.Devlet bütçesinden bu kişilere maaş ödenmez.Allah için yapılan görevin karşılığında para almak ayıp sayılır ve yasaktır.
4-) Suudi Arabistan'da biri çıkıp da MEDYUM olduğunu iddia ederse o kişinin kellesi hemen gider. Medyumlar Türkiye'de açık oturumlarda konuşuyor,sözde şifa (!) dağıtıyorlar,gazetelerde sütunları var.
5-) Suudi Arabistan'da Nakşilik,Nurculuk,Fethullahçılık vs-vs gibi Atatürk'ün ölümünden sonra zuhur eden tarikatlar da yoktur, onların şeyhleri de,müritleri de,cemaatleri de.
Neden bu tarikatların şeyhlerinin biri bile o şeriat ülkesine gidip yerleşmez? Yerleşmez değil,hatta oraya hiç uğramamışlardır? Yoksa kelle korkusu mu var?
6-) Suudi Arabistan'da KIZ İMAM HATİP LİSESİ yoktur.Bu komik bulunur,çünkü islamiyette kadından imam olmaz.
7-) Suudi Arabistan'da nazar boncuğu,okunmuş su,nazara karşı geyik boynuzu,üzerlik vs.gibi şeyler de gericilik ve şirk addedilir,yasaktır.
8-) Suudi Arabistan'dacami gibi ibadet yeri kompleksleri altında,bünyesinde market,dükkan vs.bulunamaz dinin ticarete alet edilmesi sayılır.Elbette size bir şeriat ülkesinin övgüsünü
yapmadım.Sadece bir şeriat ülkesinde bile yasaklanan bazı şeylerin ülkemizde serbestçe nasıl uygulandığını hatırlatmak,güzel dinimizin nası sömürüldüğünü vurgulamak istedim.arıda yazdıklarımın doğru olup olmadığını DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI'ndan
sormanız mümkündür.
Netice olarak:Atamız sağlığında yasakladığı kimi şeyler onun vefatından sonra
TÜRKİYE'de serbest,ŞERİAT ÜLKESİ,SUUDİ ARABİSTAN'da yasaktır.
İŞTE ÇARPICI OLAN DA BUDUR!..
Cemil Ünlütürk
Basın Yayın Enformasyon eski Genel Müdürü.
Bu yazı E-Posta iletisi olarak bana ulaştı.

Hiç yorum yok: